Brak miejsc
1 dzień

Shape it easy. Maszynowe opracowanie kanałów pod mikroskopem.

Program szkolenia
zobacz
Poziom
podstawowy
Język
polski
Rodzaj
stacjonarne

Czterogodzinny warsztat praktyczny poświęcony technice pracy z systemem maszynowym przy użyciu mikroskopu.

Opis szkolenia

Warsztat „Shape it easy - maszynowe opracowanie kanałów pod mikroskopem” to podstawowe szkolenie dla każdego stażysty i lekarza, który chce opracowywać kanały nowoczesnym systemem maszynowym z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego.

W ciągu czterech godzin szkolenia w zwięzły i dynamiczny sposób poznasz technikę maszynowego opracowania, która jest najskuteczniejszym oraz najszybszym sposobem na opracowanie kanałów korzeniowych. Jednocześnie będziesz mieć okazję na naukę lub udoskonalenie umiejętności ergonomicznej pracy z mikroskopem.

Główne zagadnienia poruszane na warsztacie endodontycznym:

 • ergonomia pracy z użyciem mikroskopu stomatologicznego
 • instrumentarium niezbędne do pracy w powiększeniu
 • trepanacja i opracowanie komory miazgi zębów (praca na fantomach)
 • shaping kanałów nowoczesnym systemem maszynowym
 • aktywacja ultradźwiękowa irygacji
 • kontrola preparacji i kalibracja ćwieków głównych

Ten warsztat to wszystko czego potrzebujesz, by z sukcesem rozpocząć pracę z narzędziami maszynowymi.

Każdy uczestnik ma do dyspozycji:

 • Mikroskop marki Global wyposażony w tor wizyjny z podglądem na monitorze, który pozwala na kontrolę postępów przez trenera,
 • narzędzia maszynowe wykonane z nowoczesnego stopu NiTi, który umożliwia pracę w wąskich i zakrzywionych kanałach,
 • skaler ultradźwiękowy,
 • mikrosilnik endodontyczny,
 • turbina, mikrosilnik, dmuchawka, 
 • fantomy,
 • aparat RTG.
Program szkolenia

9:00 lub 14:00 rozpoczęcie warsztatu

 • część teoretyczna (45 minut)
  • wykład na temat pracy z użyciem mikroskopu zabiegowego oraz trepanacji zębów z uwzględnieniem anatomii zęba wielokanałowego,
 • część praktyczna (1 godzina)
  • stawienie mikroskopu, przyjęcie pozycji ergonomicznej, trepanacja oraz opracowanie komory miazgi z odnalezieniem ujść kanałowych.

przerwa kawowa

 • Część teoretyczna (45 minut)
  • chemo-mechaniczne opracowanie systemu kanałowego za pomocą narzędzi maszynowych oraz ultradźwiękowej aktywacji płukania,
 • Część praktyczna (1 godzina 15 minut)
  • opracowanie kanałów wybranym systemem maszynowym, ultradźwiękowa aktywacja irygacji, kontrola preparacji i dopasowanie ćwieków gutaperkowych. 

zakończenie kursu i wręczenie dyplomów


Opinie kursantów
Bardzo sympatyczne wprowadzenie w świat nowej stomatologii, po którym otwierają się oczy i to co było niewidoczne staje się widoczne. Kurs podany w bardzo przystępny sposób. Profesjonalna i życzliwa pomoc dla mnie jako kursanta od Prowadzących.
Bernard Woźniak
, lek. dentysta
Kurs dla fascynatów endodoncji i tych, którzy wierzą, że można być doskonalszym i uratować zęby, które były skazane na usuniecie. Ogrom wiedzy, która jest życzliwie przekazana przez Profesjonalistów. Koniecznością jest szczegółowe zapoznanie się z materiałami wysłanymi przed kursem oraz skrupulatnymi pytaniami spisanymi przed kursem, by nie pominąć pytań do Prowadzących podczas kursu. Warto dodać, że jest to kurs dla osób, które leczyły już w powiększeniu w praktyce.
Bernard Woźniak
, lek. dentysta
W kursie z powtórnego leczenia kanałowego najważniejsza była dla mnie wiedza i zdobyte doświadczenie w temacie perforacji, usuwania wkładów z włókna szklanego oraz usuwania wkładów lanych, co przed szkoleniem sprawiało mi problemy. Dr Maciej Kuźmiński jest bardzo dobrym wykładowcą, który odpowiada na każde pytanie, nawet to mniej mądre. Rozwiązania, które zaproponował nam na kursie, planuję wprowadzić do swojej praktyki od zaraz.
Karol Golubiewski
, lek. stomatolog
Dla uczestników

W trakcie kursu uczestnicy dostają wydrukowany skrypt oraz materiały informacyjne dotyczące systemu maszynowego omawianego podczas kursu.

Po szkoleniu każdy otrzyma imienny certyfikat oraz listę instrumentarium stomatologicznego (drogą mailową), którego używali podczas ćwiczeń praktycznych. Każda osoba zostanie również zaproszona do prywatnej grupy na Facebooku "Study Club", umożliwiającej dalszą edukację, zadawanie pytań i prezentację własnych przypadków. 

Miejsce szkolenia

Szkolenie endodontyczne odbywa się w nowocześnie wyposażonej sali kursowej w budynku kliniki Kuźmińscy Stomatologia w Łodzi, a w niej znajduje się 14 miejsc dla uczestników kursu. Wyposażenie każdego stanowiska pracy różni się w zależności od tematyki kursu, jednak przy każdym jest nowoczesny mikroskop, a obraz spod niego wyświetlany jest na ekranach na biurkach. Umożliwia to trenerowi ocenianie postępów na bieżąco. Obraz może być również transmitowany na największy ekran na końcu sali. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa i lepszego komfortu pracy, przy każdym stanowisku znajduje się wyciąg zbierający pył i opary z miejsca zabiegowego. 

Dodatkowe informacje

Warsztaty trwają cztery godziny i przeprowadzane są dwa w ciągu jednego dnia – o godzinie 9.00 oraz 14.00. Prowadzone są zawsze przez jedną trenerkę Akademii – dr n. med. Agatę Koprowicz lub lek. dent. Katarzynę Kurkiewicz.

Każdy uczestnik proszony jest o przyniesienie zębów z zakończonym rozwojem wierzchołka, które nie były wcześniej leczone kanałowo oraz nie zostały otwarte. Przyniesienie zębów nie jest jednak warunkiem koniecznym i wykluczającym z udziału w szkoleniu. Zależy nam, by każdy kursant przyniósł jak największą ilość zębów na szkolenie, a jeśli nie jest to możliwe, by dosłał je po szkoleniu. 

Zapisz się na to szkolenie
Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu zarejestruj się wypełniając poniższy formularz. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz mailem potwierdzenie zapisania się na szkolenie oraz link do płatności. Opcjonalnie płatności możesz dokonać w swoim Panelu Klienta w dziale Moje Szkolenia. Jeśli jesteś studentem lub stażystą, zamiast numeru prawa do wykonywania zawodu wpisz "nie dotyczy".
Masz pytania?
Wpisz swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie w przeciągu 24 godzin i opowiemy o naszych szkoleniach.
* Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię i nazwisko, numer telefonu) przez Usługodawcę w skontaktowania się ze mną. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.
potwierdzam zapoznanie się z polityką prywatności*

Sprawdź inne szkolenia

Zobacz wszystkie
Ostatnie miejsca
05-11-2022 • 2 dni

Współczesna endodoncja. Moduł drugi.

Jak poradzić sobie z problemami w endodoncji. Powtórne leczenie endodontyczne, zamykanie perforacji, open apex, usuwanie wkładów lanych, wkręcanych, z włókna szklanego oraz złamanych narzędzi.

4500 PLN
08-12-2022 • 3 dni

Współczesna endodoncja. Moduł pierwszy.

Jak sprawnie, przewidywalnie i bezpiecznie zakończyć pierwotne leczenie kanałowe na jednej wizycie.

4300 PLN
11-02-2023 • 1 dzień

Endo prequel - jak leczyć zniszczone zęby?

Jak przygotować ząb do leczenia kanałowego, tak by obudowa była tą ostateczną lub pierwszym krokiem do dalszej odbudowy? Czy wszystkie zęby można uratować?

2200 PLN
Nowe!
03-03-2023 • 1 dzień

Bonding pod mikroskopem - poprawa estetyki i funkcji

Szkolenie dr n. med. Teresy Szupiany-Janeczek, czyli jak wykonać funkcjonalną i estetyczną odbudowę kompozytową przednich zębów.

2500 PLN
04-03-2023 • 1 dzień

Wypełnienia w odcinku bocznym pod mikroskopem

Mikroskop w stomatologii zachowawczej. Fanaberia czy konieczność? Standardowe metody odbudowy ubytków i stamp technique.

2200 PLN
21-04-2023 • 2 dni

Współczesna endodoncja. Moduł czwarty.

Najbardziej zaawansowane szkolenie z mikrochirurgii endodontycznej - resekcja wierzchołka korzenia zęba.

4000 PLN
16-06-2023 • 2 dni

Współczesna endodoncja. Moduł trzeci.

Eksperckie szkolenie mikroskopowe z współczesnej endodoncji, czyli jeszcze więcej większych problemów.

4500 PLN
Polityka prywatności (RODO) oraz ciasteczek

Szanujemy Twoją prywatność

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie serwisu endomastersacademy.pl oraz informacje zapisane za pomocą plików cookies. Robimy to w celu realizacji usług dostępnych w naszym serwisie, optymalizacji jego treści, dostosowania strony do indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych. 

Klikając "Przejdź do strony" udzielasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz akceptujesz stosowanie plików cookies. Twoja zgoda jest dobrowolna. Możesz w każdej chwili ją wycofać poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej. 

Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności, na przykład:

 • realizacji umowy,
 • marketingu bezpośredniego,
 • udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane do Administratora,
 • prowadzenia Newslettera,
 • zapewnienia odpowiedniego działania serwisu itp.

Zapraszamy do zapoznania się z polityką prywatności, która zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem serwisu internetowego jest EMA SZKOLENIA MACIEJ KUŹMIŃSKI. Szybki kontakt z administratorem: kontakt@endomastersacademy.pl.

Czytaj treść polityki prywatności