Ostatnie miejsca
19.02.2022 1 dzień

Shape it easy. Maszynowe opracowanie kanałów pod mikroskopem.

Cena szkolenia
400,00 PLN
Poziom
podstawowy
Język
polski
Rodzaj
stacjonarne
Dostępne miejca
3(Ostatnie miejsca)
Najbliższy termin
19.02.2022

Czterogodzinny warsztat praktyczny poświęcony technice pracy z systemem maszynowym przy użyciu mikroskopu.

Opis szkolenia

Warsztat „Shape it easy - maszynowe opracowanie kanałów pod mikroskopem” to podstawowe szkolenie dla każdego stażysty i lekarza, który chce opracowywać kanały nowoczesnym systemem maszynowym z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego.

W ciągu czterech godzin szkolenia w zwięzły i dynamiczny sposób poznasz technikę maszynowego opracowania, która jest najskuteczniejszym oraz najszybszym sposobem na opracowanie kanałów korzeniowych. Jednocześnie będziesz mieć okazję na naukę lub udoskonalenie umiejętności ergonomicznej pracy z mikroskopem.

Główne zagadnienia poruszane na warsztacie endodontycznym:

 • ergonomia pracy z użyciem mikroskopu stomatologicznego
 • instrumentarium niezbędne do pracy w powiększeniu
 • trepanacja i opracowanie komory miazgi zębów (praca na fantomach)
 • shaping kanałów nowoczesnym systemem maszynowym
 • aktywacja ultradźwiękowa irygacji
 • kontrola preparacji i kalibracja ćwieków głównych

Ten warsztat to wszystko czego potrzebujesz, by z sukcesem rozpocząć pracę z narzędziami maszynowymi.

Każdy uczestnik ma do dyspozycji:

 • Mikroskop marki Global wyposażony w tor wizyjny z podglądem na monitorze, który pozwala na kontrolę postępów przez trenera,
 • narzędzia maszynowe wykonane z nowoczesnego stopu NiTi, który umożliwia pracę w wąskich i zakrzywionych kanałach,
 • skaler ultradźwiękowy,
 • mikrosilnik endodontyczny,
 • turbina, mikrosilnik, dmuchawka, 
 • fantomy,
 • aparat RTG.
Opinie kursantów
W szkoleniach dr Macieja Kuźmińskiego najbardziej wartościowa dla mnie była ilość praktyki, którą wykonujemy, co tyczy się to zarówno szkolenia z pierwotnego, jak i powtórnego leczenia kanałowego. Cenna jest również możliwość otrzymania odpowiedzi na pytania, które nas nurtują, a w pracy codziennej nie mamy ich komu zadać. Doktor odpowie na każde z nich, nie ukrywając swoich sekretów.
Ewa Szczęch
, lek. dentysta
Każdy z kursu endodontycznego u dr Kuźmińskiego to część układanki, która razem tworzy całość: obraz umiejętności, podejmowania decyzji oraz przewidywania skutków leczenia długoterminowego. Z tych powodów szczerze rekomenduję wszystkie kursy, z których jestem bardzo zadowolony, ponieważ chęć i umiejętność przekazanej wiedzy łączą się z ponadczasowymi standardami kultury osobistej wszystkich osób zaangażowanych w ich przygotowanie, poczynając od Pań Asystentek, Panią Doktor A. Ostrowską oraz Pana Doktora Macieja Kuźmińskiego.
Bernard Woźniak
, lek. dentysta
Zdecydowałem się na szkolenie dr Macieja Kuźmińskiego, ponieważ pojawia się u mnie coraz więcej pacjentów, którym należy wykonać zabieg powtórnego leczenia kanałowego, który do prostych nie należy. Na kursie pogłębiłem swoją wiedzę oraz poznałem nowe techniki, które umożliwią mi samodzielnie uratować te zęby.
Maciej Gniedziejko
, lek. dentysta
Program szkolenia

9:00 rozpoczęcie warsztatu

 • część teoretyczna (45 minut)
  • wykład na temat pracy z użyciem mikroskopu zabiegowego oraz trepanacji zębów z uwzględnieniem anatomii zęba wielokanałowego,
 • część praktyczna (1 godzina)
  • stawienie mikroskopu, przyjęcie pozycji ergonomicznej, trepanacja oraz opracowanie komory miazgi z odnalezieniem ujść kanałowych.

przerwa kawowa

 • Część teoretyczna (45 minut)
  • chemo-mechaniczne opracowanie systemu kanałowego za pomocą narzędzi maszynowych oraz ultradźwiękowej aktywacji płukania,
 • Część praktyczna (1 godzina 15 minut)
  • opracowanie kanałów wybranym systemem maszynowym, ultradźwiękowa aktywacja irygacji, kontrola preparacji i kalibracja ćwieków gutaperkowych. 

13:00 zakończenie kursu i wręczenie dyplomów

Dla uczestników

W trakcie kursu uczestnicy dostają wydrukowany skrypt oraz materiały informacyjne dotyczące systemu maszynowego omawianego podczas kursu.

Po szkoleniu każdy otrzyma imienny certyfikat oraz listę instrumentarium stomatologicznego (drogą mailową), którego używali podczas ćwiczeń praktycznych. Każda osoba zostanie również zaproszona do prywatnej grupy na Facebooku "Study Club", umożliwiającej dalszą edukację, zadawanie pytań i prezentację własnych przypadków. 

Miejsce szkolenia

Szkolenie endodontyczne odbywa się w nowocześnie wyposażonej sali kursowej w budynku kliniki Kuźmińscy Stomatologia w Łodzi, a w niej znajduje się 14 miejsc dla uczestników kursu. Wyposażenie każdego stanowiska pracy różni się w zależności od tematyki kursu, jednak przy każdym jest nowoczesny mikroskop, a obraz spod niego wyświetlany jest na ekranach na biurkach. Umożliwia to trenerowi ocenianie postępów na bieżąco. Obraz może być również transmitowany na największy ekran na końcu sali. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa i lepszego komfortu pracy, przy każdym stanowisku znajduje się wyciąg zbierający pył i opary z miejsca zabiegowego. 

Dodatkowe informacje

Warsztaty trwają cztery godziny i przeprowadzane są dwa w ciągu jednego dnia – o godzinie 9.00 oraz 14.00. Prowadzone są zawsze przez jedną trenerkę Akademii – dr n. med. Agatę Koprowicz lub lek. dent. Katarzynę Kurkiewicz.

Każdy uczestnik proszony jest o przyniesienie zębów z zakończonym rozwojem wierzchołka, które nie były wcześniej leczone kanałowo oraz nie zostały otwarte. Przyniesienie zębów nie jest jednak warunkiem koniecznym i wykluczającym z udziału w szkoleniu. Zależy nam, by każdy kursant przyniósł jak największą ilość zębów na szkolenie, a jeśli nie jest to możliwe, by dosłał je po szkoleniu. 

Zapisz się na to szkolenie
Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu zarejestruj się wypełniając poniższy formularz. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz mailem potwierdzenie zapisania się na szkolenie oraz link do płatności. Opcjonalnie płatności możesz dokonać w swoim Panelu Klienta w dziale Moje Szkolenia.
Masz pytania?
Wpisz swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie w przeciągu 24 godzin i opowiemy o naszych szkoleniach.
* Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię i nazwisko, numer telefonu) przez Usługodawcę w skontaktowania się ze mną. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.
potwierdzam zapoznanie się z polityką prywatności*

Sprawdź inne szkolenia

Zobacz wszystkie
Ostatnie miejsca
19-02-2022 • 1 dzień

Shape it easy. Maszynowe opracowanie kanałów pod mikroskopem.

Czterogodzinny warsztat praktyczny poświęcony technice pracy z systemem maszynowym przy użyciu mikroskopu.

400 PLN
10-03-2022 • 3 dni

Współczesna endodoncja. Moduł pierwszy.

Jak sprawnie, przewidywalnie i bezpiecznie zakończyć pierwotne leczenie kanałowe na jednej wizycie.

4000 PLN
25-03-2022 • 2 dni

Współczesna endodoncja. Moduł trzeci.

Eksperckie szkolenie mikroskopowe z zakresu współczesnej endodoncji, czyli jeszcze więcej większych problemów.

4500 PLN
13-05-2022 • 2 dni

Współczesna endodoncja. Moduł drugi.

Jak poradzić sobie z problemami w endodoncji. Powtórne leczenie endodontyczne, zamykanie perforacji, open apex, usuwanie wkładów lanych, wkręcanych, z włókna szklanego oraz złamanych narzędzi.

4500 PLN
20-05-2022 • 2 dni

Współczesna endodoncja. Moduł czwarty.

Najbardziej zaawansowane szkolenie z mikrochirurgii endodontycznej - resekcja wierzchołka korzenia zęba.

4000 PLN
Polityka prywatności (RODO) oraz ciasteczek

Szanujemy Twoją prywatność

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie serwisu endomastersacademy.pl oraz informacje zapisane za pomocą plików cookies. Robimy to w celu realizacji usług dostępnych w naszym serwisie, optymalizacji jego treści, dostosowania strony do indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych. 

Klikając "Przejdź do strony" udzielasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz akceptujesz stosowanie plików cookies. Twoja zgoda jest dobrowolna. Możesz w każdej chwili ją wycofać poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej. 

Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności, na przykład:

 • realizacji umowy,
 • marketingu bezpośredniego,
 • udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane do Administratora,
 • prowadzenia Newslettera,
 • zapewnienia odpowiedniego działania serwisu itp.

Zapraszamy do zapoznania się z polityką prywatności, która zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem serwisu internetowego jest EMA SZKOLENIA MACIEJ KUŹMIŃSKI. Szybki kontakt z administratorem: kontakt@endomastersacademy.pl.

Czytaj treść polityki prywatności